Jak zostać rentierem?

Posted by on Cze 23, 2017 in Aktualności

W księgarniach na całym świecie można znaleźć dziesiątki podręczników, które opisują sposoby na wyzwolenie od konieczności codziennej pracy zarobkowej. Ideą bycia rentierem jest zapewnienie sobie pasywnego przychodu, który nie będzie wymagał od nas pracy, więc cały dostępny czas będziemy mogli przeznaczyć na realizację marzeń. Strategii może być kilka.

Tym najbardziej szczęśliwym konieczna suma może „spaść z nieba”: możemy ją odziedziczyć albo wygrać w totolotka. Wbrew pozorom, to nie jest najbezpieczniejsza droga. Wielu zdobywców dużych nagród w grach losowych szybko traci majątek.

Dlatego tak ważne jest zachowanie w takim przypadku zimnej krwi i rozsądne zainwestowanie kapitału. Aby zmaksymalizować produktywność otrzymanych pieniędzy, trzeba powstrzymać się od wydawania ich na bieżącą konsumpcję. Inwestując większość środków można liczyć na pokaźny przychód z odsetek przez wiele lat.

Spokojną przyszłość bez pracy możemy też zapewnić sobie dzięki udanej inwestycji biznesowej. Po zbudowaniu firmy, która odnosi sukces i przynosi stabilne zyski, wielu utalentowanych przedsiębiorców decyduje się zrezygnować z dalszego pomnażania majątku, przekazuje zarządzanie wspólnikom i wybiera spokojniejsze życie.

 

Cały artykuł oraz symulacje życia za wygrane w Lotto tu.