Komu powierzyć zarządzanie wynajmem?

Posted by on Wrz 21, 2014 in Aktualności

Rynek najmu nieruchomości może być świetnym źródłem zarówno stałego, jak i dodatkowego dochodu. Żeby jednak inwestycja taka była w pełni opłacalna, wynajem musi być przeprowadzony sprawnie. Warto więc rozważyć powierzenie obsługi całego najmu profesjonalnemu zarządcy.

Czerpanie korzyści z wynajmu nieruchomości wydaje się być łatwym zyskiem. Nic bardziej mylnego – obsługa procesu najmu jest niezwykle pracochłonna i wymaga sporej wiedzy. Obniżając koszty tego procesu wiele osób próbuje zajmować się nim samodzielnie. Zyski z takiego rozwiązania mogą się okazać tylko pozorne. Jeśli dodatkowo wynajmowane nieruchomości znacznie się od siebie różnią, zwłaszcza lokalizacją, samodzielne nimi zarządzanie może okazać się fizycznie niemożliwe dla właściciela czynnego zawodowo.

Kompleksowa obsługa najmu powierzona profesjonalnemu zarządcy jest pewniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem. Dzięki zleceniu takiej usługi, wynajem staje się dla właściciela faktycznie bezobsługowym źródłem dochodu.
Należy tu rozróżnić usługi zarządców najmem od pośredników obrotu nieruchomościami. Ci pierwsi zajmują się kompleksowym zarządzaniem wynajmowaną nieruchomością w trakcie całego okresu najmu, podczas gdy do obowiązków pośrednika należy jedynie znalezienie najemcy i sfinalizowanie umowy.
Zarządca odciąża właściciela we wszystkich sprawach związanych z wynajmem mieszkania czy innej nieruchomości – od konstruowania umów i protokołów, przez bieżące kwestie usterek i zgłoszeń od najemców, po kontrole nad przepływem finansowym. Oddając swoją nieruchomość pod opiekę zarządcy nie tylko zyskujemy czas, ale też pewność, że cały proces będzie przebiegał bezpiecznie i profesjonalnie. Zawodowy zarządca dzięki dostępnym mu narzędziom i wiedzy, będzie potrafił skonstruować odpowiednio umowę najmu, tak, aby chroniła jak najlepiej interesy właściciela.

Wybierając osobę, której powierzamy zarządzanie naszym majątkiem, warto sprawdzić nie tylko jej kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, ale także przyjrzeć się jej organizacji pracy, zwłaszcza, jeśli mówimy o obsłudze całego portfela nieruchomości. Powierzając swoje inwestycje na rynku nieruchomości obsłudze profesjonalisty, dodatkowo wspieranego efektywnymi, nowoczesnymi narzędziami, zyskujemy spokój i czas a przede wszystkim większe prawdopodobieństwo zwiększenia zysku z wynajmu.