GENEROS – zarządzanie wynajmem nie tylko mieszkań

Posted by on Gru 31, 2014 in Aktualności

GENEROS to program dedykowany zarządcom nieruchomości, którego właściwości pozwalają nie tylko na optymalizowanie zarządzania lokalami mieszkaniowymi, ale także komercyjnymi, biurowymi i magazynowymi. A tych jest w Polsce coraz więcej.

Powierzchnie biurowe, komercyjne i handlowe – jest ich coraz więcej

Rynek powierzchni magazynowych oraz komercyjnych w Polsce jest coraz bardziej rozwinięty. Z każdym rokiem w naszym kraju rośnie liczna obiektów przeznaczonych na hale magazynowe, biura czy lokale użytkowe, w których siedziby mają mniejsze lub większe firmy czy sklepy. Co istotne, eksperci zauważają, że rosnący popyt to w dużej części efekt nowo podpisywanych umów – tak jest m.in. w przypadku powierzchni magazynowych – z wynajętych w III kwartałach 2014 roku 343 000 m2 , 261 000 m2 to efekt nowo podpisanych umów (dane JLL Polska).
W przypadku powierzchni biurowych – podaż powierzchni w dziewięciu głównych rynkach w Polsce – tj. Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Katowicach , Łodzi, Szczecinie i Lublinie wyniosła 6,8 mln m2. W III kw. do użytku oddano 160 tys. m2 nowych biur. Do końca IV kwartału 2014 roku – zgodnie z szacunkami dostarczone miało być kolejne 92 tys. m2 w samej tylko Warszawie. W przypadku lokali o przeznaczeniu handlowym – w III kwartale w Polsce do użytku oddano centra handlowe o łącznej powierzchni ok. 75 tys. m2. Tym samym łączna podaż wzrosła do poziomu 10,2 mln m2. Co istotne, na popularności coraz bardziej zyskiwać będą lokalizacje spoza Warszawy (dane Colliers International).

Efektywne zarządzanie nieruchomościami sposobem na konkurencję

Rosnąca podaż powierzchni każdego typu oraz wzrost zainteresowania obiektami zlokalizowanymi poza stolicą wymagać będą od zarządców i właścicieli nieruchomości zwiększenia wysiłków w celu pozyskania najemców. Jak w każdej sytuacji, kiedy podaż przewyższa popyt, o powodzeniu decydować będzie nie tylko cena najmu, ale także jakość obsługi i dodatkowe usługi powiązane z główną ofertą.
Wypracowanie tego rodzaju przewagi możliwe jest dzięki zmianie sposobu pracy i zwiększeniu jej efektywności skutkujących obniżeniem ceny usługi lub znacznym zwiększeniem jej atrakcyjności w oczach klientów. Takie właśnie efekty osiągnąć można wdrażając GENEROS – aplikację usprawniającą zarządzanie najmem nieruchomościami każdego typu – mieszkaniowymi, przemysłowymi, biurowymi oraz komercyjnymi.

Zarządzanie wynajmem nieruchomości z GENEROSEM

Funkcjonalności GENEROSA sprawdzą się zarówno przy zarządzaniu pojedynczymi nieruchomościami znajdującymi się w różnych lokalizacjach, jak i całymi obiektami typu biurowego, handlowego czy magazynowego. Aplikacja pozwala na indywidualne zarządzanie poszczególnymi lokalami – tworzenie szczegółowej dokumentacji i automatyczne generowanie protokołów zdawczo-odbiorczych. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z zarządzaniem kilkunastoma czy nawet kilkudziesięcioma lokalami, automatyzacja prac oznacza wyraźną oszczędność czasu. System do zarządzania nieruchomościami pod wynajem umożliwia efektywne zarządzanie sferą finansową nieruchomości – bieżącymi płatnościami i zobowiązaniami, a także analizowanie jej kondycji finansowej na przestrzeni miesięcy czy lat. Ułatwia to zweryfikowanie rentowności najmu i ewentualną zmianę profilu najemcy.

Funkcjonalności aplikacji do zarządzania najmem nieruchomości GENEROS obejmują całość procesów składających się na zarządzanie nieruchomościami na rynku najmu. Sprawiają, że optymalizowanie usługi jest dużo łatwiejsze, a zarządca może oferować najemcom najwyższą jakość połączoną z dużo niższa ceną. Przy rosnącej podaży powierzchni przeznaczonych pod wynajem i potrzebie elastycznego reagowania na potrzeby najemców GENEROS to idealne narzędzie zapewniające przewagę nad konkurencją.